دیجی پروژه

0 پایان نامه 0 کارآموزی 0 نقشه های ساختمانی و انجام پروژه های پایان نامه 0 سه بعدی سازی با 03d max

پروژه های حسابداری معماری پروژه های مدیریت

اطلاعیه فروشگاه

کلیه پروژه های فروشگاه دارای نمونه رایگان می باشد که جهت تعیین سطح پروژه و مقایسه پروژه با آنچه مورد نظر شماست در توضیحات بیشتر آمده است. که می توانید قبل از خرید از طریق لینک ارایه شده نمونه فایل رایگان را دانلود نمایید. فایل های موجود در فروشگاه نمونه مشابه ندارد. در صورت نیاز به پشتیبانی و یا درخواست پروژه می توانید از طریق راههای زیر با هم در ارتباط باشیم. jabersedighy@gmail.com 09114624244

پی ال سی

پی ال سی

 

 

 

 

 

 

 

 

درود بر شما ممنون از اینکه فروشگاه خودتون رو انتخاب کردید. مقاله پیش رو مربوط به plc  می باشد. این مقاله دارای 33 صفحه و به صورت word   و  PDF می باشد.

 

فهرست مطالب

چکیده

فصل اول آشنایی با plc

1-1- مقدمه

2-1- PLC

3-1- بخش های PLC

1-3-1- بخش سخت افزار

1-1-3-1- PG يا PROGRMER

2-1-3-1- سخت افزار

2-3-1- بخش نرم افزار

4-1- محاسن PLC

5-1- واحد های تشکيل دهنده PLC

1-5-1- Plc  ها با کاربرد محلي

2-5-1- PLC هاي وسيع

3-5-1- مفهوم كنترلرهاي قابل برنامه‌ريزي PLC

4-5-1- زمان پاسخ‌گویی  Scan Time

6-5-1- قطعات ورودی

7-5-1- قطعات خروجی

8-5-1- نقش كنترلرهای قابل برنامه‌ریزی (PLC) در اتوماسیون صنعتی

6-1- مقایسه تابلوهای كنترل معمولی با تابلوهای  كنترلی مبتنی بر PLC

7-1- طراحی مدار فرمان توسط کامپیوتر

8-1- کاربردPLC

9-1- تفاوت PLC با کامپیوتر

10-1- حافظه بکار رفته درPLC

11-1- حافظه ها

1-11-1- حافظهء موقت يا RAM

1-1-11-1- DRAM

2-1-11-1- SRAM

2-11-1- حافظهء دائمی

1-2-11-1- ROM

2-2-11-1- PROM

3-2-11-1- EPROM

4-2-11-1- EEPROM

5-2-11-1- FLASH Memory

3-11-1- واحد های حافظه

12-1- PLC های زیمنس

فصل دوم زبان برنامه نویسی plc

1-2- استانداردهای زبان plc

2-2- زبان های برنامه نویسی درPLC

1-2-2- LADER یا نردبانی

2-2-2- CSF

3-2-2-STL

3-2- اصطلاحاتPLC

4-2- ظرفیتPLC

1-4-2- ورودی

2-4-2- خروجی

5-2- برنامه STEP-5

فصل سوم برنامه نویسی به زبانLADER

1-3- برنامه نویسی به زبانLADER

2-3- شمارنده ها يا کانترها

3-3- مقایسه کننده هاCOMPRATOR

4-3- آشنایی با خانواده S7

1-4-3- S7-300

2-4-3- S7-300F

3-4-3- S7-300C

4-4-3- S7-400H

5-4-3- S7-400FH

5-3- فرمت آدرس دهی در S7

1-5-3- آدرس دهي ورودي

2-5-3- آدرس دهي خروجي ها

‏3-5-3- آدرس دهي متغير هاي حافظه

‏4-5-3- آدرس دهي تايمر ها و كانترها

6-3- نرم افزاري هاي جنبي و مرتبط با STEP7

1-6-3- Engineering Tools

2-6-3- Runtime Software

3-6-3- HMI Software

 

 

بخشی از مقاله

1-1- مقدمه

از حدود سال 1890 ميلادي يعني پس از كشف پيل الكتريكي و بوجود آمدن نيروي الكتريكي كاربردي تغييرات چشمگيري در صنعت ايجاد شدوصنعت برق وصنايع ديگر بوسيله اين انرژي انعطاف پذير با سرعت قابل ملاحظه اي شروع به رشد كرده و روز به روز گستره ي اين انرژي فراگيرتر مي شود.تا آنجا كه هم اكنون در كمتر مواردي از صنعت كاربرد اين انرژي به چشم نمي خورد. با بزرگتر شدن صنايع آزمايشگاهها تبديل به كارگاهها وكارخانجات بزرگ شدند وهم اكنون خطوط توليد اين كارخانجات نقش مهمي در صنعت ايفا مي كنند.كنترل خطوط توليد به نحوه مطلوب هميشه خواسته كارفرمايان و صاحبان صنايع بوده ويكي از دغدغه ها ي مهم آنان به شمار مي رود،راحتي كار بادستگاه،عيب يابي آسان وسريع،انعطاف پذيري براي تغيير برنامه توليدو... در كنار هزينه كمتر از خواسته هاي آنان است، وطراحان هميشه با توجه به پروسه مورد طراحي خود موارد بالا را در نظر مي گيرند. از سال 1900 تا 1930 انواع دیود ، تریود و سایر المان های لامپی بوجود آمد و به دنبال آن در رادیو و تلویزیون لامپی مورد استفاده قرار گرفت . در سال 1930 وقتی نیمه هادی توسط آقایان باردین ، براتین و شاکلی کشف شد  کاربرد الکترونیک به سرعت رو به افزایش نهاد .

تقریبا از سال 1950 استفاده از الکترونیک در صنعت متداول شد . پس از گسترش المان های الکترونیکی خاص که برخی کاربرد های جدید را امکان پذیر ساخت ، شاخه ای از الکترونیک بنام الکترونیک صنعتی بوجود آمد . در پرتوی کشف نیمه هادی ها « ترانزیستور ، تریستور و ... » و عناصری که بطور کامل به نیاز مندی های صنعتی پاسخ می داد ، الکترونیک صنعتی به پیشرفت های تصور ناپذیری نائل آمد . تقریبا از سال 1960 ، استفاده از نیمه هادی ها در زمینه الکترونیک صنعتی متداول گردید و امکان ساخت دستگاه های پیچیده تر جهت اتوماسیون عملیات صنعتی فراهم شد . از سال 1970 به بعد به دلیل ساخت مینیاتوری عناصر الکترونیکی بصورت مدارات مجتمع موجب شد ، ضمن افزایش کاریی ، حجم و قیمت دستگاه ها کاهش یابد .

2-1- PLC

 PLC مخفف کلمه ي Programmable Logie ContrOller مي باشد که به معناي کنترل کننده هاي منطقي قابل برنامه ريزي مي باشد. با پيشرفت تکنولوژي و روي کار آمدن ريز پردازنده ها تحولات چشمگيري در فرآيند هاي کنترلي بوجود آمد که يکي از اينتحولات بکارگيري علم اتوماسيون صنعتي و PLC در روند پروسه هاي صنعتي مي باشد. امروزه در رقابت هاي جهاني يک سازمان جهت ادامه حيات خود ،بايد به توليد محصولات انبوه،متنوع،باکيفيت برتر،کاهش هزينه ودر نهايت قيمت تمام شده پايين تر بينديشد.ازاين رو صاحبان صنايع مي کوشند تا فرآيند هاي توليد خود را تا حد امکان مکانيزه کنند.علاوه بر اين تنوع در محصولات ،سازندگان را مرتباً به تغيير و تحولات در خطوط توليد وادار مي کند. لذا انعطاف پذيري خطوط توليد نيز بايد از اهداف هر سازمان موفق باشد. امروزه در خطوط توليد براي آنکه محصول به شکل مطلوب به دست مصرف کننده برسد لازم است که در مسير توليد يک سريعمليات به صورت متوالي و پشت سرهم روي محصول انجام گيرد تا محصول در بالاترين کيفيت به دست مصرف کننده برسد ،که اين عمليات بر عهده ي اتوماسيون صنعتي PLC مي باشد. اگر به طور واضح و روشن بخواهيم اتوماسيون را تعريف کنيم بايد بگوئيم استفاده از سيستم هاي الکترومکانيکي جهت انجام اتوماتيک کارها و حذف يا کاهش دخالت انسان در مسير توليد مي باشد.

3-1- بخش های PLC

PLC همچون دستگاه هاي صنعتي ديگر شامل :

1- بخش سخت افزار

2- بخش نرم افزار

1-3-1- بخش سخت افزار

اولين بخش ،قسمت سخت افزار مي باشد که خود شامل دو قسمت مي باشد:

1-1-3-1- PG يا PROGRMER

 تفاوت کامپيوتر با PG اين است که PG تک منظوره بوده بدين معني که PG تنها براي برقراري ارتباط بين PLC  وکاربر مورد استفاده قرار مي گيرد که درآن نحوه ي اجراي برنامه نمايش داده مي شود. بوسیله PG مي توان تغييرات عملوندها يعني ورودي ها و خروجي ها و شمارنده ها و تايمر ها را در حال اجرا به صورت REAL TIME  ملاحظه نمود.در PLC ها به کمک PG مي توان با دستورات خاصي نظير STATUS وضعيت عملوند ها را در حين اجراي برنامه مشاهده کرد.

2-1-3-1- سخت افزار

شامل PC يا ماژول هاي ارتباطي و کارت هاي مربوطه مي باشد. علاوه بر اين خود PLC شامل سخت افزار هاي ديگري از جمله - CPU منبع تغذيه - ماژول هاي ورودي و خروجي مي باشد. اگر بخواهيم نوع عملکرد PLC را به شکل خيلي مختصر و قابل فهم بيان کنيم مي توان گفت که: خروجي ها)(OUTPUT)سيستم کنترل کننده ( ( CPU ) ورودي ها ( INPUT)

2-3-1- بخش نرم افزار

قسمت دوم PLC که راجع به آن صبحت کردم قسمت نرم افزاري آن مي باشد که اين قسمت هم خود شامل سه بخش مي باشد:

- نرم افزاري که کارخانه ي سازنده با توجه به توان سخت افزاري سيستم تنظيم و تعريف مي کند که به آن OPERATING SYSTEM يا به اختصار OS مي گويند.اين نرم افزار ثابت بوده و قابل تغيير نمي باشد و در حافظه ي ROM ذخيره مي شود.

- نرم افزاري که برنامه نوشته شده توسط کاربر (USER) را به زبان قابل فهم ماشين تبديل مي کند واين نرم افزار هم قابل تغييرنبوده و در ROM ذخيره مي شود و براي اجرا به RAM و پروگرامر ارسال مي شود.

- نرم افزار يا برنامه اي که توسط کاربر نوشته مي شود USER PROGRAM .اين نرم افزار در هر لحظه قابل تغيير بوده (خواندني /نوشتني) اين برنامه در ROM و RAM ذخيره مي شود.

4-1- محاسن PLC

1- طراحي ،ساخت ،مونتاژ آن بسيار سريع تر از مدارات رله کنتاکتوري مي باشد.

2- کاهش غير قابل قياس در حجم تابلودر برابر مدارات رله کنتاکتوري.

3- کاهش ويا به نحوي حذف اصطحکاک مکانيکي.

4- عيب يابي آسان و مشاهده ي برنامه به شکل ON LINE در حين اجراي پروسه که خود يکي از مهمترين پارامترهاي مهم عيب يابي در اين دستگاه محسوب مي شود.

5- دريافت پيغام خطا

6- قابليت PASSWORD

7- سيستم تشخيص و نگهداري از راه دور

8- سفارش قطعات با استفاده ا ز EMAIL از طريق ماژول مودم

5-1- واحد های تشکيل دهنده PLC

در PLC های کوچک ، پردازنده ، حافظه نیمه هادی، ماژل های I/O و منبع تغذیه در یک واحد جای داده شده اند . در PLC های بزرگتر ، پردازنده و حافظه در یک واحد ، منبع تغذیه در واحد دوم و واسطه های I/O در واحد های بعدی قرار دارند. ابزار برنامه نویسی، که معمولاً یک واحد پردازنده با صفحه نمایش و صفحه کلید می باشد( بعنوان مثال یک کامپیوتر شخصی، یک PLC  در خانواده زیمنس  ) به عنوان یک واحد مجزا از طریق سیم به واحد اصلی متصل است. واحد هاي ورودي و خروجي در PLC چنين تعريف مي شود:

-ورودی های دیجیتال/ DI 

-خروجی های دیجیتال/DO  

-ورودی های آنالوگ /AI  

-خروجی های آنالوگ /AO ، DI 

اين ورودي ها که معمولاَ به صورت سيگنال هاي صفر يا 24 ولت DC مي باشد. جهت حفاظت مدارات داخلي PLC از خطرات ناشي از جمله نويز هاي محيط هاي صنعتي ،ارتباط ورودي ها با مدارات داخلي PLC توسط کوپل کننده ي نوري ( OPTICAL COUPLER ) انجام مي گيرد بنابراين ورودي هاي PLC با قسمت هاي ديگر دستگاه کاملاً ايزوله بوده و هر گونه اتصال کوتاه و اضافه ولتاژ يا جريان بر دستگاه تاثير ي نمي گذارد. ( AI ) اين گونه ورودي ها در حالت استاندارد ( + 10VDC تا 0 و 20ma تا  4) مي باشد و به اين شکل عمل مي کند که ورودي آنالوگ،سيگنال هاي دريافتي پيوسته (آنالوگ) رابه مقادير ديجيتال تبديل کرده .سپس مقادير ديجيتال حاصل،توسط CPU پردازش مي شود و فرمان هاي بعدي را اجرا مي کند.

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,915 تومان
(شامل 30% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 8,450 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileplc_1850282_1127.zip1.8 MB